Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı
Boşanma Davası Nasıl Açılır?
İyi bir boşanma avukatı duygularınızı farketmelidir. Boşanma davası süreci zordur. O yüzden süreç boyunca size destek olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız ön şarttır. Öyleyse uzman bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle duruşmanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davaları nasıl açılır buna da değinelim. Boşanma davası iki şekilde açılmaktadır. Eğer eşler evliliği sonlandırma hususunda anlaşırsa aile hakimine müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin minimum bir yıl devam etmiş olmasıgereklidir. Eğer evlilik bir seneden kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı şekilde ayrılmak için müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak zorundadırlar. Anlaşmalı olarak evliliğe son vermek için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları zorunludur. Bu anlaşma metninin bir boşanma avukatı tarafından hazırlanması faydalı olacaktır. Bunun ardından taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli tarzda boşanmak için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu ayrılma gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekir. Ayrıca evliliği bitirme sebebinin ispatlanması gerekmektedir. Boşanma davalarında davacı taraf iddialarını her çeşit delille ispatlayabilir. Örnek vermek gerekirse fotoğraflar delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davası fazlaca uzun sürmektedir. Bu süreci kısaltmak için bir avukattan yardım istenmelidir.


Boşanma Avukatı kelimesi asla beynimize iyi fikirler getirmez. Bunun nedeni tecrübelerimiz olabilir mi? Boşanma Avukatlarının bir Bu web sitesine git çoğu toplumumuzu iyileştirmek sebebiyle seçmemiştir avukatlığı. Bir çok avukat , avukatlık yapmaya para nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken çok iyi araştırmalısınız.
Bir çok boşanma avukatı var. Doğru avukatı hangi şekilde seçeceğim?
Avukat bulurken en iyi çözüm tavsiyelerdir. Diğer bir seçenek ise googledan araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz avukatı öneren kişiler de aynı şekilde bulacaksınızdır.

Boşanma davasında bilinmesi lazım gelen noktalar. Öncelikle boşanmak isteyenler anlaşmalı olarak mı yoksa çekişmeli mi boşanacaklarına karar vermeleri lazımdır. Eğer taraflar boşanma ve boşanmanın mali sonuçları hususunda anlaşmış iseler ve birliktelik bir seneden fazla sürmüş ise taraflar anlaşmalı olarak boşanmalıdırlar. Zira anlaşmalı boşanma davası hem çok kısa zamanda bitmekte hem de tarafları mahkemeye kanıt sunma yükünden kurtarmaktadır. Ama eşler anlaşamazlarsa bu halde davanın çekişmeli şekilde açılması lazımdır. Tarafların mahkemeye başvururken boşanma davası avukatı tutması gerekli değildir. Fakat iyi bir boşanma konusunda uzman bir avukattan hukuki yardım alınması davanın çok çabuk sonuna ulaşmasını sağlar. Halk arasında ilk davayı açan eşin kusurlu olduğu gibi bir düşünce bulunur. Oysaki davayı kim tarafından açıldığının herhangi bir önemi bulunmamaktadır. Bu nedenle boşanma konusunda kararlı olan tarafın davayı açması gerekir. Açılacak olan davanın bitmesi için boşanma davasını açan eşin davasını kanıtlaması gerekir. Eğer {dava açan|boşanma davası açan|boşanmak için dava açan eş davasını {kanıtlayamazsa|ispatlamazsa|ispat edemezse açılan dava reddedilecektir. Eşler boşanmaya ek olarak yoksulluk nafakası, maddi tazimat, çocuğunun velayeti, ortak çocuk için tedbir nafakası isteme hakkına sahiptirler. Taraflar boşandıktan sonra eğer ortak edinilmiş mülkleri var ise mal rejimi davası açabilirler. Bu tür davalarda avukatlık ücreti değişkenlik göstermektedir. Boşanma hususunda uzman olan bir avukat haklı olarak emeğinin hakkını isteyecektir. Bu konu avukat ile iş sahibi anlaşma ile belirlenir. Baro tarifesinin üzerinde olmak kaidesiyle istenilen bir tutar belirlenir. Çekişmeli boşanma davası bir hayli uzun sürebilen dava türlerindendir. Bir davanın sonuçlanması tahmini bir yıl sürer. Bu süreyi minimuma indirmek için alanında uzman bir çekişmeli boşanma avukatından yardım almak gerekmektedir. Bu şekilde eşler hak kaybına uğrama riskinde de kurtulmuş olurlar.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar